Sisuviestit Juostaan Su 19.8. klo 12.00 alkaen Alavudella

Virkiä joukkueet Sisuviesteihin Su 19.8.

Kaikkien nimettyjen urheilijoiden tulee varmistaa osallistumisensa mahdollisimman pikaisesti tai viimeistään Ma 13.8 mennessä KYLLÄ/EI   (Pasi Louko 040 717 3197/ Hannu Tuuri 040 830 2346).  (Siis ilmoita myös jos et pääse osallistumaan)

  • Seura ilmoittaa joukkueet kisaan eikä osallistuminen maksa mitään. Kilpailut kestävät pitkään, joten syötävää ja juotavaa kannattaa varata runsaasti.
  • Alavudelle on bussikuljetus, joka lähtee urheilutalolta  klo 10.00. Kilpailijoiden toivomme tulevan kisaa yhteiskuljetuksella.
  • Jos tulet jostain syystä omalla kyydillä saavuthan hyvissä ajoissa paikalle. (mieluiten jo 90 min ennen oman lajin alkua 9v 60 min).
  • Kilpailuasu mielellään joko virkiän kilpailuasu tai valkoinen YU-koulupaita.
  • Jokaisella joukkuella on oma nimikko valmentaja/huoltaja (ilm.myöh). Kun tulet kisapaikalle ILMOITTAUDU huoltajallesi VIRKIÄN TELTALLA
  • Varmista vielä lauantai-iltana ettei aikatauluun ole tullut muutoksia!!! 
  • Lisätietoa
  • Aikataulu (alustava)

Joukkueet:

Alleviivatut vahvistaneet  osallistumisensa

Kaikkiin joukkueisiin ei ehkä saada mukaan riittävästi juoksijoita, tarkista viimeistään to.16.8 lopulliset joukkueet.

Valmentajat: Heli Killinen, Anniina Kivimäki, Sara Killinen, Maija Suutala, Elle Haapoja, Nella Tuuri, Hannu Tuuri, Pasi Louko (valmentajien vastuujoukkueet ilmoitetaan myöhemmin)

T/P9 8x40m Sukkula 1 : Anna Koski, Sanni Sippola, Matias Torppa, Rasmus Viitanen, Topias HärsiläOlivia Luomala, Angelina HeinäheimoJoona Suokko

T/P9 8x40m Sukkula 2 : Roni LeskeläTelma LahdensuoJesse Valkonen, Joni Valkonen, Fanny Heinäheimo, Juuso Suokko, Veera Sippola, Samu Hietala                               

T9 4x400m:  Sanni Sippola, Anna Koski, Sofia Marjamäki, Angelina Heinäheimo

P9 4x400m: Roni LeskeläMatias Torppa, Topias Härsilä, Rasmus Viitanen

T11 4x50m 1:  Mirva Näykki, Linnea Hirvelä, Teea Härsilä, Emmi Säntti

T11 4x50m 2: Janika Långsjö, Iines Sikkilä, Alisa Takamaa, Emmi Koski

T11 4x50m 3:  Emilia Sippola, Rebecca Söderholm, Neea Hakala, Helmi Hietala

T11 4x600m: Linnea HirveläIines Sikkilä, Janika Långsjö, Mirva Näykki,

P11 4x50m: Viljami Keisala, Aatu Ylimäki Joona Kattelus, Samu Tuunanen

P11 4x600m:   Samu TuunanenViljami Keisala, Aatu Ylimäki, Joona Kattelus,

T13 4x100m 1:  Viivi LoukoAina Jaakkola, Anni Takamaa, Taru Killinen

T13 4x100m 2:  Sini Hietala, Emilia Välimäki, Peppi Sikkilä, Roosa Alanko

T13 4x600m: Taru Killinen, Viivi Louko, Roosa AlankoAnni Takamaa

P15 4x100m 1:   Valtteri Louko,  Juho Kallio, Teppo Tuuri, Santeri Yliselä  

P15 4x100m 2  Julius Hirvelä, Teemu Pihlajamäki, Roope Koivulahti, Elmeri Västinsalo

P15 4x80maj: Valtteri Louko, Santeri Yliselä, Teemu Pihlajamäki, Juho Kallio

P15 4x800m: Valtteri Louko, Teemu Pihlajamäki, Juho Kallio, Elmeri Västinsalo

T15 4x100m: Inka-Maria Ylitalo, Pihla Jaatinen, Emma Ala- FossiHenni Talvitie

T15 4x800m: Pihla Jaatinen, Emmi Hietala, Emma Ala-Fossi, Inka-Maria Ylitalo

T15 4x80maj:  Inka-Maria YlitaloHenni TalvitiePihla JaatinenEmma Ala-Fossi

 

Takaisin listaukseen